O mnie

Nazywam się Katarzyna Bruzda-Lecyk.

Urodziłam się w pięknym, inspirującym miejscu, gdzie energetyczna kreatywność styka się z sennością tworząc unikalny melanż. Przestrzeń Krakowa była i jest świadkiem moich inspiracji, mojej melancholii i mojego entuzjazmu. Parafrazując myśl Norwida, artystką nie tyle jestem, co bywam. Inspiruję się sztuką i tworzę prace plastyczne, a równocześnie smakuję różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspominam krakowską ASP na której skończyłam Wydział Grafiki i obroniłam doktorat.

Zajmuję się grafiką książkową, współpracuję z wydawnictwami. Prowadziłam na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego i rysunku. Prowadziłam warsztaty fotograficzno-rozwojowe z fotografikiem Jurkiem Lechem.

Skończyłam I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyłam Akademię Terapii Ekspresyjnych. Kontynuuję swoją trenerską edukację w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Byłam, epizodycznie, redaktor naczelną miesięcznika Foto, co przyniosło mi dokładną wiedzę o tym, czego w życiu robić nie chcę, oraz w jakich okolicznościach nie mam zamiaru pracować.

Pasjonuje mnie wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi.

Sztukę traktuję jako wewnętrzną podróż, dla której inspiracją bywa także opuszczanie mojego magicznie sennego Krakowa i realne przemieszczanie się w przestrzeni i czasie by przewietrzyć się, zobaczyć inny koloryt, doświadczyć spotkania z innymi ludźmi, krajobrazami, sztuką. Jeśli wyruszam w podróż, to dlatego, aby wyjść naprzeciw temu co inne, nieznane, lub rozpoznać to co podobne. Czasem w podróży czuję się zagubiona, czasem w tym co nowe znajduję coś co pozwala mi być bliżej siebie i innych.

W wewnętrznej podróży pasjonuje mnie świat duchowy, relacja z Bogiem, medytacja, modlitwa i droga zaufania.

W moim wędrowaniu ważne jest dla mnie mnie to, co przynosi ze sobą drugi człowiek. A też to co dzieje się pomiędzy nami, w relacji, co razem tworzymy.

Prowadząc warsztaty inspiruję się różnymi nurtami i czerpię z różnych doświadczeń, choć najbliższe jest mi humanistyczne podejście gestalt oraz założenia personalizmu.

Napisz do mnie: katarzyna@iluminatornia.pl.

 • #Madryt #ElGreco #artystycznepodroze #przygotowania #art🎨 #tapas #rezerwacja #iluminatornia #wino #winohiszpańskie
Myslami jestem w Hiszpanii. Rezerwuje stoliki na wieczór naszego spotkania za dwa tygodnie i zagłębiam się w obrazy El Greca. 🎨🍽🍸🍷
 • Pamiętacie, że Seminarium on-line (około Madryckie)
za 59 zł już tylko do dziś? Do 10.04 do północy! Zachęcam do udziału!
Na seminarium będzie z nami 6 ARTYSTÓW.
Dziś na webinarze bezpłatnym podam, o których malarzach będę mówić :). A ich obrazy będą przedstawione w 4 różnych aspektach.
http://madryt2017.iluminatornia.pl/
#popart #Madryt #semintiumonline #art🎨 #sztuka
 • Miro na tapecie ;). Przygotowania do dzisiejszego webinaru. Do czego może służyć Mac. ;) Wpadnij wieczorem, zapisz sie teraz http://webinarfree.iluminatornia.pl/ #miro #sztukadlakazdego #mironatapecie #webinariluminatorni #art🎨 #sztuka #mac #webinar #webinarosztuce
 • ;) #iluminatornia #niecoruchu
nieco ruchu :)
 • w oczekiwaniu na Iluminatornię w wiosenny poranek. Po wczorajszych urodzinach Ani zostały piekne tulipany i....obrazy. A dziś dalszy ciag <3 #iluminatornia #akademiailumimatornii #art🎨
 • #iluminatirnia #webinar #sztukadlakażdego #sztuka #art🎨 #chagall. Wróciłam z zajęć Akademii Iluminstornii i prosto w ramiona Chagalla i Miro. Taki trójkącik ;). Przygotowuję się do poniedziałkowego webinaru. Masz ochotę? http://webinarfree.iluminatornia.pl/
 • Nawet nie wiem co mam napisać! Siedzę ja sobie spokojnie i przygotowuję dla Was moje opowieści o sztuce, otoczona obrazami Miro, Piero della Francesca, Chagalla i zachęcam właśnie na FB do różnych cudów w Iluminatornii ;). A tu znienacka wpada do mnie Ola. Pani swojego czasu. Z książką, kalendarzem, listem w środku, dedykacją. I różową wstążką pełną serdeczności. I co ja mam teraz robić? Nic tylko czytać ❤. Ola uściskam Cię osobiscie w sobote w Iluminatornii :) #paniswojegoczasu #czas #iluminatornia #sztukaiczas #czasnasztukę #sztukadlakazdego #różowo #planowanieczasu #prezent #wartokupić
 • Koncert o Vermeerze i batuta z pędzla :) podczas Akademii Iluminatornii. #akademiailumimatornii #iluminatornia #sztuka #sztukadlakazdego #art🎨 #malarstwo #vermeer

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.