O mnie

Nazywam się Katarzyna Bruzda-Lecyk.

Urodziłam się w pięknym, inspirującym miejscu, gdzie energetyczna kreatywność styka się z sennością tworząc unikalny melanż. Przestrzeń Krakowa była i jest świadkiem moich inspiracji, mojej melancholii i mojego entuzjazmu. Parafrazując myśl Norwida, artystką nie tyle jestem, co bywam. Inspiruję się sztuką i tworzę prace plastyczne, a równocześnie smakuję różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspominam krakowską ASP na której skończyłam Wydział Grafiki i obroniłam doktorat.

Zajmuję się grafiką książkową, współpracuję z wydawnictwami. Prowadziłam na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego i rysunku. Prowadziłam warsztaty fotograficzno-rozwojowe z fotografikiem Jurkiem Lechem.

Skończyłam I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyłam Akademię Terapii Ekspresyjnych. Kontynuuję swoją trenerską edukację w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Byłam, epizodycznie, redaktor naczelną miesięcznika Foto, co przyniosło mi dokładną wiedzę o tym, czego w życiu robić nie chcę, oraz w jakich okolicznościach nie mam zamiaru pracować.

Pasjonuje mnie wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi.

Sztukę traktuję jako wewnętrzną podróż, dla której inspiracją bywa także opuszczanie mojego magicznie sennego Krakowa i realne przemieszczanie się w przestrzeni i czasie by przewietrzyć się, zobaczyć inny koloryt, doświadczyć spotkania z innymi ludźmi, krajobrazami, sztuką. Jeśli wyruszam w podróż, to dlatego, aby wyjść naprzeciw temu co inne, nieznane, lub rozpoznać to co podobne. Czasem w podróży czuję się zagubiona, czasem w tym co nowe znajduję coś co pozwala mi być bliżej siebie i innych.

W wewnętrznej podróży pasjonuje mnie świat duchowy, relacja z Bogiem, medytacja, modlitwa i droga zaufania.

W moim wędrowaniu ważne jest dla mnie mnie to, co przynosi ze sobą drugi człowiek. A też to co dzieje się pomiędzy nami, w relacji, co razem tworzymy.

Prowadząc warsztaty inspiruję się różnymi nurtami i czerpię z różnych doświadczeń, choć najbliższe jest mi humanistyczne podejście gestalt oraz założenia personalizmu.

Napisz do mnie: katarzyna@iluminatornia.pl.

  • Gotuj i maluj! 🎨🍝 w toskańskich klimatach 
Zapisy na warsztat i wpłaty TYLKO do najbliższego PIĄTKU!!!!! ☀🍕 Z nami, czyli z Violą i Kasią. Czyli @mamucie_przysmaki i @Iluminatornia w akcji.
🔆

Nawet jeśli nigdy nie malowałaś i sporadycznie gotujesz ;) to z nami zobaczysz jakie to fantastyczne doświadczenie.
🍹
Aktywny link do zapisu w BIO. Albo na stronie internetowej Iluminatorni.
  • Kocham Toskanię, kocham Kraków, kocham malowanie w toskańskim stylu, kocham gotować toskańskie dania. A Ty? 🔆🌶🍸🍷🍹🍝 Z Violą Grzelką z @mamucie_przysmaki zapraszamy na warsztat "Gotuj i maluj". 🎨🍷🍕
Gdzie? w Krakowie! 🏰
Kiedy? 21 lipca 🌈☀
Szczegóły i zapisy: https://gotujimaluj.gr8.com/
Aktywny link w bio :)
#Toskania #iluminatorniawtoskanii #gotuje #gotujemy #gotuj #maluj #malujemy #wino #pyszne #sztukadlakazdego #mamucieprzysmaki #iluminatornia #kochamtoskanie #latowmiescie #lato #wakacje #warsztat #warsztatykulinarne #warsztatymalarskie #warsztatyartystyczne #sztuka #KRAKÓW #warsztatywkrakowie.
  • @cyprian_konstanty_norwid - here you are :). Mocny sam w sobie.  W środku lasu, w odludnym miejscu. Św. Krzysztof.
  • sztuka jest wszędzie :). W środku Roztoczanskiego Parku Narodowego taka oto ikona sw. Krzysztofa. Mocne wrazenie. #śwkrzysztof #dahon #roztoka #srodeklasu #sztukajestwszedzie #odpoczywamy
  • Słońce, rowery, Polska, Roztocze. Jest pięknie <3 #roztocze #dachon #rowery #zwierzyniec #stawyecho #odpoczywam
  • oddech wiatr przestrzeń z Portugalii :) <3 #portugalia #portugal #wiatr #ostatniespojrzenie #ocean
  • #portugalia #portugal #freetime #wakacje #odpoczywam 🙆🌶🏄🔆
  • dwa portrety: skałka i ja ;) #skałka #praia  #lagos #cudownie #pozaczasem

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.